Етапи дослідно- експериментальної роботи

І етап: Діагностично-концептуальний (вересень 2015 - серпень 2016 р.).

Конкретизація проблеми на рівні регіонів та окремих педагогічних колективів, планування роботи творчих груп, створення «банку інформації» з питань інтегрування змісту випереджаючої освіти для сталого розвитку у навчально-виховний процес, розвитку соціальних компетенцій в інтересах сталого розвитку, визначення основних показників для системного відстеження, діагностика рівня готовності педагогічних колективів до роботи над проблемою, організація роботи семінарів з проблеми інтегрування змісту випереджаючої освіти для сталого розвитку у навчально-виховний процес.

II етап: Організаційно-моделюючий (вересень 2016 - серпень 2017 р.).

Наукове обґрунтування інтегрування змісту випереджаючої освіти для сталого розвитку у навчально-виховний процес, розробка відповідного навчально-методичного забеспечення проекту, введення у зміст роботи освітніх установ спецкурсів, курсів за вибором з аспектами сталого розвитку, «наскрізного навчання» освіти для сталого розвитку, координація діяльності методичних служб різних рівнів в забезпеченні умов для підвищення творчої активності педагогічних кадрів.

IІI етап: Практичний (вересень 2017 – серпень 2019 р.).

Розробка та апробація системи діяльності навчального закладу або вчителя, вихователя, спрямованої на розвиток соціальних компетенностей в інтересах сталого розвитку, соціальної відповідальності, масове запровадження моделі школи сприяння сталого розвитку та інтегрованого розвивального освітнього середовища на засадах випереджаючої освіти, розвиток партнерської мережи шкіл сприяння сталому розвитку як регіональних центрів сталого розвитку своєї громади та рушійної сили становлення громадянського суспільства.

ІV. Коригуючий: (вересень 2019 – серпень 2020 р.).

Аналіз та корекція накопиченого педагогічного досвіду, визначення його основних ідей для широкого запровадження, аналіз матеріалів попередніх зрізів діагностики рівня розвитку соціальних компетенцій в інтересах сталого розвитку, ефективності засвоєння змісту випереджаючої освіти учасниками проекту. Вивчення та експертна оцінка накопиченого педагогічного досвіду.

V. Підсумковий: (вересень 2020 – серпень 2021 р.)

Узагальнення перспективного педагогічного досвіду, підведення підсумків роботи педагогічних колективів з проблеми інтегрування змісту випереджаючої освіти для сталого розвитку у навчально-виховний процес, підготовка матеріалів для публікації, науковий аналіз матеріалів моніторингу, підготовка підсумкового звіту.