Звіт про роботу пристосованого дитячого табору відпочинку з денним перебуванням за 2016 р.

Звіт  про роботу пристосованого  дитячого табору  відпочинку
з денним перебуванням

«Сонячна феєрія»

при КЗО “ СЗШ №84” ДМР

2016 р.

З 01.06.2016р. по 22.06.2016р. при КЗО «СЗШ № 84» ДМР працював пристосований дитячий табір відпочинку з денним перебуванням «Сонячна феєрія». У таборі відпочивало 45 школярів. Із них 2 - з багатодітних та малозабезпечених сімей, 12  учнів, які перебувають на диспансерному обліку, 13 – обдарованих, 1 – дитина-інвалід.

Режим перебуванням вихованців у дитячому таборі «Сонячна феєрія» був денний. У план оздоровлення були включені наступні заходи:

·        оптимальний розпорядок дня з обов’язковим денним сном;

·        трьохразовим харчуванням з достатньою кількістю свіжих овочів і фруктів;

·        щоденна ранкова зарядка;

·        загартовування (повітряні та сонячні ванни, рухливі ігри на відкритому повітрі).

Вихованням дітей займалися педагогічні працівники:

1.     Соф’їна Світлана Валентинівна – начальник табору;

2.     Тичинська Ольга Володимирівна  – педагог-організатор;

3.     Бондаренко Оксана Михайлівна – вихователь;

4.     Сич Оксана Юріївна – вихователь;

5.     Бикова Юлія Олегівна  – вихователь;

6.     Чаус Людмила Геннадіївна  – вихователь;

7.     Сокол Олена Григорівна – фізрук і практичний психолог;

8.     Омелян Ольга Григорівна – керівник гуртка «Умійко».

Педагогічним колективом табору були поставлені завдання:

-         створити необхідні умови для організації виховної, розвивальної діяльності і спілкування дітей, які сприяють формуванню соціально-цінних відносин у колективі;

-         створити умови для реалізації особистості кожної дитини.

Виховна діяльність була направлена на розвиток творчих здібностей школярів, виховання патріотичних, естетичних та моральних якостей.

Діти пришкільного табору були об’єднані у 2 загони: «Смайлики» та «Квітка- семицвітка».

Згідно розпорядку дня та заходам, запланованих за план-сіткою,  було взято  за основу сюжетно-рольову гру. Вся життєдіяльність у таборі пронизана темою «Веселкові мрії».  За зміну у таборі «Сонячна феєрія» були проведені тематичні дні:  «Веселі перегони» (День знайомств), Відкриття МОІ, «Підводна одіссея» (День здоров’я), «У долині незвіданих історій» (День вожатської майстерності), «Ігри патріотів» (День мужності), «Зірки Олімпу» (День спорту), Витвори з вторинної сировини (День екології), «Я на солнышке лежу…» (День талантів), Правила дорожнього руху (День безпеки), «Очі без обличчя» (День жахів), «Елегія смаків і традицій» (День здорового харчування), «Запрошення до світу мрій» (День іменинника), «Дозвольте запросити…» (День танцю), «Маленькі гіганти футболу» (День футболу), День закриття табірної зміни.

Для повноцінного відпочинку школярів було організовано:

1.     Майстер-клас з виготовлення українського оберегу – ляльки-мотанки представником бібліотеки М.Свєтлова;

2.     Виїзний планетарій;

3.     Виїзд до басейну Індустріального коледжу;

4.     Програма «Безпечна дорога до школи» з представниками міської поліції;

5.     Шоу-програма «Містична алхімія»;

6.     Шоу мильних бульбашок.

Головним і найважливішим завданням педагогів було збереження здоров’я учнів та запобігання ними нещасних випадків при перебуванні не тільки в таборі, але й домашніх умовах. Вихователі кожного дня з дітьми  проводили бесіди  про небезпеку кишкових захворювань, поведінку у лісі та  екстремальних погодних умовах, про правила поводження на воді, дорожнього руху, пожежної безпеки.

Щоденна робота табору була побудована на засадах національно-патріотичного виховання школярів. Діти здобували навички поводження в екстримальних умовах (орієнтування на місцевості), знайомилися зі  звичаями та традиціями  української кухні.

У напрямку естетичного виховання проводилися заходи: конкурс дитячого малюнку на асфальті, «мукасолька», «орігамі», поробки з вторинної сировини. Діти із захопленням переглянули добірку мультимедійних фільмів.  Улюбленою розвагою вихованців було виконання колективно–творчих справ: «Танцювальний марафон», «Нумо, козаче», «Алло, ми шукаємо таланти», День іменинника.

Ведення гуртків за інтересами сприяло  розвитку індивідуальних здібностей учнів, самореалізації особистості. Під час роботи пришкільного  табору діяли гуртки: «Умійко» (керівник Омелян О.Г.), «Веселі нотки» (керівник  Тичинська О.В.), гурток малювання «Чарівний пензлик» (керівник Омелян О.Г.)

Зі школярами працювали представники Центру соціального захисту дітей, представники «Школи поліції»

Рух - запорука здоров’я. Відтак, щоденна зустріч з вихованцями розпочиналася спортивною зарядкою. Значна увага приділялася рухливим іграм та вправам протягом усього дня. Впродовж роботи табору проведено ряд спортивних змагань. До вподоби малюкам були наступні заходи: проведення відкриття Малих спортивних ігор, спортивна гра «Веселий турист», свято «Зірки Олімпу» з представниками СЗШ № 92, День спорту та здоров’я.

Набуті свої вміння, навички і таланти вихованці виявили у заключній розважальній програмі «На сонячній галявинці». Діти були нагороджені грамотами і подарунками за активну участь в житті табору.  Школярі щиро  дякували своїм наставникам за цікаво проведений час.

Усі діти  табору «Сонячна феєрія» при КЗО «СЗШ № 84» ДМР і батьки залишилися задоволеними. Існування пришкільного табору з денним перебуванням сприяло об’єднанню учнів, підвищило значимість таких понять як відповідальність, акуратність, самостійність.

Цілі і завдання, поставлені на початку зміни, досягнуті.