ПРАВИЛА ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ ПРИ ТЕПЛОВОМУ АБО СОНЯЧНОМУ УДАРІ

ПРАВИЛА ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ ПРИ ТЕПЛОВОМУ

АБО СОНЯЧНОМУ УДАРІ:

1. Найбільш небезпечне перебування на сонці з 11 до 17 години дня. В цей час ризик перегрівання максимальний.

2. У жаркий час доби намагайтеся більше знаходитися в тіні. Уникайте прямих сонячних променів.

3. Обов'язково надіньте світлий головний убір, бажано бавовняний.

4. Пийте багато рідини, краще мінеральну воду (не менше 2 літрів в день).

5. Після тривалого перебування на сонці входити у воду слід поступово, щоб тіло звикло до прохолодної води.

Симптоми теплового і сонячного удару: почервоніння шкіри, запаморочення, головний біль, нудота, загальна слабкість, млявість, послаблення сердечної діяльності, сильна спрага, шум у вухах, задишка, підвищення температури тіла, у важких випадках - втрата свідомості.

Під впливом сонячних променів можуть виникнути опіки шкіри 1-2 ступеню. Щоб уникнути опіків, використовуйте сонцезахисні засоби.

ДОПОМОГА ПРИ ТЕПЛОВОМУ УДАРІ:

1. Негайно помістіть потерпілого в тінь або перенесіть його в прохолодне приміщення.

2. Зніміть одяг з верхньої половини тіла і укладіть на спину, трохи підвівши голову.

3. Покладіть на голову холодний компрес.

4. Оберніть тіло мокрим простирадлом або обприскайте прохолодною водою.

5. Дайте потерпілому часте питво.

6. При непритомному стані піднесіть до носа вату, змочену нашатирним спиртом.

7. При необхідності, викличте лікаря.

Дотримуйтеся цих простих правил і все буде добре! Нехай свіже повітря, сонце, купання лише радують вас та членів вашої родини, а літо залишиться в пам’яті лише приємними спогадами.